2012 Avrupa GP'den Akılda Kalanlar

 

Yarışa ilk sırada başlayan Vettel yarışı pek de zorlanmadan kazanabilecek gibi duruyordu. Grosjean aldığı agresif startla ve yarış performansı ile iyi bir yerde yarışı bitirecek gibiydi. Ancak damalı bayrağı ilk gören isim Vettel olmadığı gibi Grosjean’da Hamilton’da podyuma tutunamadılar. Grosjean ve Vettel teknik arıza nedeniyle Hamilton ise Maldonado ile karıştığı kaza sonucu yarış dışı kaldı.

 Onlarına adına üzülmemek mümkün değildi tabi ancak yarış sonunda ortaya çıkan podyumunda tadı bir başka oldu gerçekten. İki şampiyon bir de yanlarına şampiyonlar şampiyonunu ekleyince gerçekten tatlı bir görüntü ortaya çıktı. Schumacher kariyerinin ikinci kısmında 3. Yılında poyduma ulaşmış oldu.

Rakkionen ise bir kez daha podyuma çıktı ve beni yine sevindirdi. Ancak hala tam performansını verdiğini düşünmediğim Kimi’nin bu aldıığı puanlar sezon sonunda bir sürpriz olur mu diye düşündürüyor.

Ancak bunların ötesinde Alonso faktörü bambaşka bir noktadaydı. Ferrari’nin kapasitesi ortada, Massa ilk 10’a giremez halde ama Alonso şampiyona lideri her yarış arabasının izin verdiğinin ötesinde performans sergiliyor. Kesinlikle hak ettiği yerde bitirdi.

Bu üç isimden oluşan keyifli podyumu izledikten sonra İngiltere’yi beklemeye başladık.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !